رحیم اکبری تیرآبادی

بنیان‌گذار بادبند و مدیرعامل 

 

در سال 1334 در روستای تیرآباد ترکمنچای از توابع شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی در خانواده ای کشاورز به دنیا آمد.در 13 سالگی برای ادامه تحصیل راهی میانه شد.همزمان با تحصیل در مقطع دبیرستان در تنها کارگاه ساخت اسکلت فلزی شهر میانه متعلق به برادر بزرگش شاگردی نمود.

علاقه ذاتی وی به امور فنی و صنعتی با آشنایی با فلز و فلز کاری دوچندان شد چنانچه در همین زمان در مسابقه ساخت نیروسنج در سطح دبیرستان های استان موفق به طراحی و ساخت نیروسنجی با کیفیت بالا و با دقت توزین یک سوزن ته گرد شد.بعلاوه توانست با مساعدت برادرش که در آموزش او از هیچ کوششی دریغ ننمود در مدتی کوتاه شناختی کامل و ستودنی از صنعت فلزکاری به دست آورد.

در سال 1353 جهت تعطیلات تابستانی به تهران آمد ولی علاقه مندی به امور فنی و شناخت عملی از ساخت مصنوعات فلزی و نیز فراهم کردن زمینه های بیشتر کار، در تهران ماندگار شد. پس از اخذ دیپلم به عنوان کارشناس کنترل کیفی جوش در شرکتی فرانسوی که مجری سازه های تأسیسات مس کرمان بود و زیر نظر استرفلی استخدام شد.

با شروع انقلاب اسلامی ایران به منظور خدمت به کشاورزان روستاهای محروم میانه به این خطه عزیمت و با اشتغال در آموزش و پرورش در کسوت معلمی علاوه بر تدریس شبانه روزی فعالانه با جهاد سازندگی در احداث جاده و مدرسه در مناطق دورافتاده و محروم همکاری نمود.

 

با آغاز انقلاب فرهنگی از آموزش و تدریس فاصله گرفت و پویندگی و روحیه تلاشگرش در زمینه امور فنی او را به تأسیس کارگاه ساخت اسکلت فلزی وا داشت و همزمان در سال 1368 با تأسیس شرکت تعاونی فلزکاران میانه مسئولیت مدیریت عاملی این تعاونی را نیز عهده دار شد. ساخت گاوصندوق های نسوز و ضدسرقت مدفون در زمین و تودرتو،کاربرد جوش نفوذی در ساخت اسکت فلزی، ساخت درب و پنجره پروفیلی فولادی جدید، از دستاورهای تلاش مستمر وی دراین دوران است.

درسال1369 به تهران بازگشت وساخت اسکلت فلزی 10000 تنی نیروگاه همدان را آغاز نمود.

درسال 1371 با تأسیس شرکت فولادصنعت وانجام پروژهای متعددی ازجمله طراحی وساخت جرثقیل های سقفی10 الی 260 تن، ساخت متجاوز از سی هزارتن اسکلت فلزی نقش موثری در توسعه ساخت مصنوعات فلزی ایفا کرد.

درسال 1375 علیرغم مشغله زیاد کاری دررشته مدیریت  در سازمان مدیریت صنعتی ادامه تحصیل داد و درهمین مقطع به واسطه آقای ویسه با آقای صفدر شاهی آشنا شد که با پیدایش زمینه های مشترک اجرایی، نواوری و... فی مابین به اتفاق شرکت بادبند را تأسیس و شروع به کارکردند.