صفدر شاهی

بنیان‌گذار بادبند

با شاگردی در کفاشی در کرج از 12 سالگی شروع به کار کرد. دو سال و اندی بعد در تهران و در بازار کفاش ها به این حرفه ادامه داد. با همه گیر شدن تولید صنعتی کفش توسط کفش ملی و بی رمق شدن تولید سنتی کفش مجبور به ترک این حرفه شد و کمی بعد با بزرگترین برادرش (صفر شاهی) که به تولید اسکلت فلزی اشتغال داشت شروع به همکاری نمود.

با آشنایی با فلز و فلز کاری در معیت برادر به این حرفه علاقه مند شد و به همین خاطر جهت طی نمودن دوره جوشکاری ترجیح داد به عنوان کارگر ساده در شرکت چکش استخدام شده و دوره جوشکاری را تکمیل نماید.

با اخذ تبحر در جوش به عنوان سرپرست جوشکاری در شرکت "هم آزور" استخدام شد، که در آنجا در حادثه ای تعدادی از انگشتانش آسیب دید. لذا بعد از 4 سال و همزمان با وقوع زلزله ای مرگبار در گناباد، از این شرکت استعفا داده و به قصد کمک به زلزله زدگان به منطقه عزیمت و قریب به یکسال در ساخت خانه های پیش ساخته در گناباد همکاری نمود. مجدداً عطش شناخت بیشتر از صنعت فلز کاری وی را به همکاری با شرکت تولیما تولیدکننده ماشین آلات سوق داد.

پس از اتمام سربازی (1351) به همراهی برادر و تنی چند از دوستان مستقلاً پروژه ساخت اسکلت فلزی را پیمان گرفت ولی بعد از یکسال فکر پویا و روحیه ی جستجو گرش او را آرام نگذاشت و در شرکت اینترلاک سازنده ی کوره های صنعتی استخدام و مشغول به کار شد.

در این اثنی یکی از دوستانش که سازنده اسکلت فلزی بود ولی قادر به بالا بری و نصب اسکلت ساخته شده ای نبود با آگاهی از شخصیت پویا و مبتکر وی از او درخواست همکاری در نصب آن اسکلت را نمود. با اتمام عملیات نصب این پروژه، کارفرمایان زیادی از جمله حاج آقا برخوردار که پروژه های صنعتی متعددی داشت کارهای با صعوبت و غیر معمول را به او ارجاع کرد.

لیکن این پروژه ها که توسط دیگران تولید میشدند از نظر او غیر ایده آل و دارای ضوابط کیفی مورد نظرش نبودند. لذا در سال 1353 با استخدام تعدادی کارگر و مهندس مستقلاً شروع به تولید نمود. ابتدا کارخانه قلعه حسن خان و سپس شرکت شاهین سوله را تأسیس و شروع به ساخت و اجرای پروژه های فلزی متعددی در اقصی نقاط ایران نمود.

در این مقطع (1376) به واسطه آقای ویسه یکی از مهندسین کارخانه اش با اقای رحیم اکبری آشنا شد، که با پیدایش زمینه های مشترک اجرایی، نوآوری و ....فی مابین خود به اتفاق شرکت بادبند را تأسیس و شروع به همکاری نمودند.